Wings for Life World Run İzmir Sunday, May 5, 2019
İzmir Türkiye
'KOSAMAYANLARICIN' indirim koduyla kaydının 20 TL'si Alivex'ten!

Omurilik felcinin tedavisine katkıda bulunmak için 5 Mayıs 2019'de, bu global koşu etkinliğinde, on binlerle aynı anda sen de koş.

Yakalama Aracı, Wings for Life World Run’ın hareket halindeki “bitiş çizgisi”dir. Sen koşuya başladıktan 30 dakika sonra yola çıkar ve seni takibe başlar. Eğer seni geçerse, yarış senin için sona ermiş demektir. Yakalama Aracı sana yaklaştıkça, vücudunda adrenalinin dalga dalga yayıldığını hissedeceksin!

Wings for Life, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur ve omurilik felcinin tedavisi için bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara destek sağlar. Wings for Life World Run’a katılmak için ödediğin kayıt ücretinin % 100'ü doğrudan bu bilimsel araştırmalara aktarılır.

Alsancak Mahallesi, Şair Eşref Blv. 35e, 35220 Konak/İzmir, Türkiye

Ne zaman başlıyor?

5 Mayıs 2019’da, saat tam 11.00’de (UTC) Wings for Life World Run tüm dünyada aynı anda start alacak. Bunun sizin zaman diliminizde hangi saate denk geldiğini öğrenmek için web sitesindeki haritaya tıklayın.Koşmak istediğim yer neden bu yıl koşunun gerçekleşeceği lokasyonlardan biri değil?

Omurilik felcinin tedavi edilebilmesi içim başlatılan bu global hareket gittikçe büyüyor ve bize göre Wings for Life World Run'ın daha da erişilebilir olmasını sağlamak çok önemli. İşte tam olarak bu yüzden Wings for Life World Run Uygulamasını oyuna dahil ediyor ve alanını daha da genişletmeye çabalıyoruz. Uygulama sayesinde sen ve arkadaşların dilediğiniz yerde sanal Yakalama Aracı'nı arkanıza alarak koşabileceksiniz. Uygulamayı kullanarak kendi koşunu yaratabilir, istersen bir grup koşusuna da katılabilirsin.

Ama kalabalıkla beraber koşmak Wings for Life World Run ile ilgili en sevdiğim şeylerden biriydi. Bunu hala yapabilirsin! Tüm dünya genelinde Uygulama ile organize edilmiş grup koşuları olacak. Pek çok katılımcıyla birlikte sanal Yakalama Aracı'na karşı koşmak inan çok eğlenceli. Uygulama ile koşmuş olsan da yarış sonucun Global Sonuç Listesi'nde yer alacak. Uygulamayla düzenlenen grup koşuları sıklıkla duyuruluyor. Sana en uygun olanını bekle, takipte kal!Yarışın formatını açıklayabilir misiniz?

Yarışın başlamasından yarım saat sonra, yani 11.30’da (UTC), bir Yakalama Aracı her bir yarış lokasyonunda harekete geçecek. Aracın önünde koştuğunuz sürece yarıştasınız demektir. Eğer Yakalama Aracı sizi geçerse, o zaman sizin için yarış sona ermiş olacak.Bitiş noktasına vardığımı nasıl anlayacağım?

Yakalama Aracı sizi geçtiğinde yarış sizin için sona ermiş olacak. İşte o zaman kutlamaya başlayabilirsiniz!Başlangıç noktasına nasıl geri döneceğim?

Her lokasyon farklı olduğundan, her ülkenin katılımcılarını başlangıç noktasına ulaştırmak için de birbirinden farklı yöntemleri olacak muhakkak ki. Servisler ya da toplu taşıma araçlarının sizi başlangıç noktasına götürebileceği gibi, belki koşarken de başlangıç noktasına yakın bir yerlere varmış olabileceksiniz. Her nasıl olursa olsun, bu aşamanın son derece eğlenceli geçeceğinden şüpheniz olmasın.Şampiyon kim?

Gezegende sona kalan kadın ve erkek koşucu global şampiyonlar olacak. Şampiyonlara Wings for Life World Run kupası ve eşi benzeri olmayan bir başka ödül verilecek.Yarış süreleri global platformda nasıl belirlenecek?

Yarış öncesi size verilecek yarış numaranızda bir zamanlama etiketi olacak. Yakalama Aracı sizi geçtiğinde bu etiket sayesinde sonucunuz kayıtlara geçmiş olacak.Yakalama Aracı nasıl bir hızda ilerleyecek?

Yakalama Aracı yola çıktığında (katılımcılardan 30 dakika sonra), 15km/saat hızla ilerler. Bu hız dünya genelinde periyodik olarak artar.11.00 UTC – YARIŞ BAŞLANGICI

11.30 UTC – YAKALAMA ARACI YOLA ÇIKAR – HIZI 15km/saat

12.30 UTC – HIZ ARTIŞI: 15 km/saat

14.30 UTC – HIZ ARTIŞI: 20 km/saat

15.30 UTC – HIZ ARTIŞI son yarışmacı geçilene kadar 35 km/saatte devam eder.